Rodzaje drewna

Dobry produkt wykonany z solidnych materiałów to podstawa naszej pracy. Oferujemy Państwu szeroki wybór drewna krajowego i egzotycznego najwyższej jakości i w najlepszym standardzie. Nasz surowiec pochodzi z legalnych i certyfikowanych źródeł, a nasi dostawcy dokładają wszelkich starań, aby zrównoważona eksploatacja zasobów naturalnych nie wpływała negatywnie na środowisko.

Sosna - jeden z najpopularniejszych gatunków drewna, stosowany m.in. stolarstwie, meblarstwie, ale także w produkcji sklejki, oklein, stolarki otworowej, podłóg, jak również używany do konstrukcji budowalnych. Gwarantuje doskonałą izolację akustyczną i termiczną, jest łatwe w obróbce, a dzięki podatności na nasycenie kolorem, pozwala na uzyskanie wielu barw.

Dąb amerykański - wykorzystywany do produkcji mebli i podłóg, drzwi, profili i szafek, a także architektonicznych elementów stolarskich. Dzięki swojej twardości jest gatunkiem wytrzymałym i odpornym na warunki zewnętrzne, a także podatnym na wykończanie i wiercenie.  Łatwo poddaje się obróbce, a także barwieniu.

Modrzew - dzięki wysokiej zawartości żywicy jest niezwykle aromatycznym gatunkiem drewna o wysokiej trwałości - odpornym na warunki pogodowe, w tym wilgoć. Jego właściwości sprawiają, że jest szczególnie polecany jako drewno tarasowe i konstrukcyjne, a także używany w stolarce okiennej. Znajduje również zastosowanie przy produkcji mebli, płyt wiórowych i oklein.

Meranti - gatunek drewna szczególnie wykorzystywany w stolarstwie- do produkcji okien, mebli, czy drzwi zewnętrznych. Jest wyjątkowo chłonnym materiałem - zapewnia doskonałe nasycenie farbami i lakierami. Jego  miękkość sprawia, że jest bardzo podatny na różnego rodzaju obróbkę - zbijanie, piłowanie czy klejenie.

Sapeli (mahoń afrykański) - odporny na warunki zewnętrzne stabilny rodzaj drewna. Nie ulega pękaniu w trakcie obróbki, posiada dużą wytrzymałość mechaniczną. Dzięki temu iż po polerowaniu drewno to zachowuje jedwabisty połysk jest szczególnie polecane na forniry, meble, podłogi, drzwi, elementy wyposażenia wnętrz, a także wysokiej jakości wyroby stolarskie i  szkutnictwo.

Jesion - posiada bogate usłojenie, a także wysoką twardość, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle stolarskim. Wyjątkowe walory tego gatunku drewna, a także jego wytrzymałość sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany zarówno do produkcji schodów, drzwi, okien, podłóg oraz oklein. 

Buk - gatunek drewna powszechnie używany we wszelkich pracach stolarskich. Dzięki swoim właściwościom, nadaje się do wyginania i kształtowania plastycznego.  Stosowany szczególnie do fornirów, sklejek, wielowarstwowych płyt stolarskich, ale także do wyrobu mebli, desek, parkietów, schodów, progów i bruku parkietowego. 

Dąb polski - ze względu na swój ciężar i twardość chętnie wykorzystywany w stolarce budowlanej wewnętrznej. Posiada wysoką odporność na ścieranie dlatego doskonale nadaje się do wyrobu klepki podłogowej. Jest łatwym w obróbce i chłonnym materiałem, dlatego znajduje zastosowanie jako surowiec na okleiny, okładziny, parkiety, panele oraz w produkcji mebli rustykalnych.

Merbau - wyjątkowo wytrzymały gatunek drewna o świetnych właściwościach, dzięki którym jest odporny na wilgoć, działania mechaniczne i warunki atmosferyczne. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w produkcji paneli i podłóg, a także mebli. Z powodzeniem można go używać w najbardziej wymagających pomieszczeniach takich jak łazienka, kuchnia czy taras. 

Producent Stolarki Drewnianej KRZEMOWSKI Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Krzemowski Sebastian to specjalista w dziedzinie profesjonalnych wyrobów drewnianych, łączący rzemieślniczą pasję i współczesny design. W bogatej gamie produktów oferuje wysokiej klasy drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, okiennice, parapety, meble drewniane, a także drewniane elementy do wykańczania i aranżacji wnętrz. Niepowtarzalny i indywidualny charakter realizowanych zleceń sprawia, że firma cieszy się uznaniem zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym.

Czytaj więcej

Kontakt

Adres: ul. Starobrzeska 24,
49-305 Brzeg

Pracujemy: Pn - Pt: 07:00 - 16:00
Sob - Nd: Nieczynne

Telefon: +48 602 388 147

E-mail: biuro@krzemowski.pl